Fotogalerie

2018

Drakiáda

20. října 2018

V sobotu 22. 10. 2018 pořádal Spolek Vrčeň na Farském vrchu tradiční drakiádu. Akce se zúčastnilo 54 drakiádníků a jeden nejmenovaný vrčeňský pilot s mimosoutěžním motorovým strojem. Větrné podmínky nebyly nejpříznivější přesto se akce i díky bohatému občerstvení vydařila do pozdních odpoledních hodin.

7. Soutěž v chytání ryb

15. září 2018

Traktoriáda

25. srpna 2018

Návštěva pivovaru Strakonice

2.června 2018

6. Soutěž v chytání ryb

19. května 2018

Návštěva pivovaru Blatná

25. dubna 2018

Zahájení sezóny na rybníku

1. dubna 2018

2017

Drakiáda

21. října 2017

5. Soutěž v chytání ryb

23. září 2017

Traktoriáda

26. srpna 2017

V sobotu 26. srpna jsme pořádali tradiční Traktoriádu, jako zakončení letních prázdnin. Traktory nejrůznějších typů a další mnohdy kuriózní vozidla, která se normálně na silnici neobjevují, vyjely popoledni z návsi. Pokračovaly na Tojice, pak po nové cestě do Štědrého a zpět přes okraj Vrčeně na bývalé sokolské hřiště. Tady se končí, opečou se buřty, zahraje fotbálek a při pivu se baví do noci. Pár odvážlivců i přespalo, ať již ve stanech nebo pod širákem.

Zpestřením letos bylo osazení keramického svatého obrázku z dílny Jitky Kahounové.

 

4. Soutěž v chytání ryb

13. května 2017

Spolek Vrčeň pořádal 13. 5. 2017 jarní kolo rybářských závodů na Opatském rybníku. Závodů se zúčastnilo 37 soutěžících. Vítězem v kategorii dospělých se stal Miroslav Nauš s vylovenými 10,42 metry ryb, kategorii dětí vyhrál Jakub Stemon s ulovenými 5,43 metry ryb. Největším úlovkem byl kapr 66 cm, kterého zdolal vrčeňský občan Petr Novotný. Podzimní kolo rybářských závodů proběhne pravděpodobně koncem září 2017. 

Zahájení sezóny na rybníku

Květen 2017

Nasazení ryb

Duben 2017

Sáňkiáda

22. leden 2017

V neděli 22. ledna odpoledne pořádal Spolek Vrčeň na Farním vrchu první ročník Sáňkiády. Akce se velmi zdařila. Sešla se téměř stovka malých i velkých sáňkařů, bobystů  a "pytláků". Pro zpestření bylo připraveno několik soutěžních disciplín: slalom, hromadný start v různých věkových kategoriích nebo nejoriginálnější sjezd. Pro vyvezení sjezdového nářadí i posádky bylo možno využít koňského potahu. Pod kopcem se mohli sportovci ohřát u ohně a občerstvit se malou svačinkou v podobě buřtů. Na závěr dostali malí sjezdaři drobné odměny.

2016

Otevření naučné stezky

Říjen 2016

Drakiáda 2016

Říjen 2016

3. Soutěž v chytání ryb

1. října 2016

Instalace cedulí

Říjen 2016

Traktoriáda

Srpen 2016

2. Soutěž v chytání ryb

Květen 2016

Nasazení línů

Duben 2016

Zahájení sezóny na rybníku

Duben 2016

 

2015

Zakončení sezóny

31. října 2015

Poslední říjnovou sobotu jsme se sešli u Opatského rybníka, abychom oficiálně zakončili rybářskou sezónu. Panovalo krásné jasné počasí a větrno bylo spíše na drakiádu. Ryby moc nebraly, ale to vůbec nevadilo. Popovídali jsme si, popili něco piva a v udírně ohřáli špekáčky, klobásky i bůček. U ohně jsme vydrželi až do tmy, kdy se na nás přišel podívat lampionový průvod. Těšíme se na jaro, kdy opět otevřeme vrčeňský rybník všem vodním radovánkám. 

Drakiáda

17. října 2015

V sobotu 17. října se na farním vrchu ve Vrčeni konala již 4. Drakiáda. Ve 14 hodin sice moc vítr nefoukal, ale i přes tento nedostatek se většina příchozích draků  vznesla k obloze. Krom pouštění draků šlo především o dobrou náladu, popovídání si. K tomu všemu jistě přispělo i občerstvení. Akce tak končila dávno po setmění 

Nasazení candátů

Říjen 2015

1. Soutěž v chytání ryb

26. září 2015

V sobotu dne 27. září se na Opatském rybníku ve Vrčeni konala historicky první Soutěž v chytání ryb pro veřejnost. Již před sedmou hodinou ranní začali přicházet první soutěžící. Nakonec jich bylo 14 dospělých a 15 dětí do 15 let.  Chytalo se na délku, tedy všechny chycené ryby se změřili a délky sečetly. Pro nejlepší rybáře byly připraveny zajímavé ceny, ať již z řad rybářského náčiní, dobrého pití či např. pytel pšenice.

A kdo zvítězil? Za největší délku 303 cm si odnesl "dorostenec" Kuba Stemon nový prut. Mezi dospěláky stačilo k prvnímu místu chytit dva kapry - 132 cm - a odměnou byl podběrák. K prodeji byly též čerstvě nachytané ryby z našeho rybníku. 

Po celou dobu konání soutěže bylo pro všechny k dispozici bohaté občerstvení čítající gulášovou polévku, speciality z grilu (steaky, kolena, klobásy) i něco sladkého. Chybět samozřejmě nemohly ani nápoje od čepovaných piv (alko i nealko), limonády, čaje po lihové potěšení. Myslím, že soutěž byla úspěšná na všech frontách a začala tak hezká tradice.

 

Traktoriáda

29. srpna 2015

Na sklonku letošních prázdnin, v sobotu 29. srpna, se na vrčeňskou náves sjelo kolem deseti traktorů, aut a různých jiných samohybů, aby tak mohla být jednu hodinu po poledni odstartována již tradiční Traktoriáda.

Po dojezdu na lesní hřiště na všechny čekalo osvěžení ve formě břaznického piva a šumavských limonád. K zakousnutí si každý přinesl podle svého uvážení. Fotbálek, různé soutěže v přetahování s traktory a dobrá nálada při posezení u táboráku vydržely hluboko do noci.

2014

Zakončení sezóny

18. října 2014

V sobotu 18. října jsme se sešli u rybníka, abychom oficiálně zakončili letošní rybářskou sezónu. Hlavní náplní byla soutěž v chytání ryb stylem "chyť a pusť". Sčítaly se délky jednotlivých úlovků devíti soutěžících. Vítězem se nakonec stal o necelých 30 cm předseda spolku Vráťa. Samozřejmě nechybělo občerstvení a probrání situace nejen ve Spolku. 

Nasazení kaprů

18. října 2014

V pátek 18. října jsme nasadili do rybníka nové obyvatele - malé kapříky, tentokrát samé lysáče. Doufáme, že se jim u nás bude líbit :) Při vypuštění asistovali i někteří členové našeho spolku. 

Drakiáda

5. října 2014

V neděli 5. října se sešlo kolem 80 drakopouštěčů na farním vrchu. Po dopoledním bezvětří začalo přeci jen po 14 hodině trošku foukat, takže do vzduchu se tak mohlo vznést na 25 draků jak zakoupených tak domácí výroby. Občerstvení, ceny a diplomy byly zajištěny, takže nic nebránilo prožít krásné nedělní odpoledne. 

Den řemesel

Srpen 2014

V neděli po Traktoriádě se ve Vrčeni konal Den řemesel. Spolek Vrčeň se účastnil převoznictvím přes rybník. Dopoledne sice lilo jako z konve, ale po poledni se počasí umoudřilo a návštěvníci pomalu obešli všechna stanoviště... 

Traktoriáda

30. srpna 2014

Poslední srpnovou sobotu se konala vrčeňská Traktoriáda. Na návsi se po jedné hodině odpolední sjelo přes deset roztodivných vozidel, ne jen traktorů. Do cíle trasy, na staré lesní hřiště, dorazili všichni účastníci. Čekalo na ně občerstvení a tradiční fotbálek muži vs ženy a děti. Myslím, že ženy opět vyhrály. Akce je koncipována i jako takové rozloučení s prázdninami a myslím, že se dětem na hřišti určitě líbilo. Po setmění pokračovala zábava u táboráku a někteří odvážlivci na místě i stanovali. Počasí tentokrát vyšlo na jedničku, ale v noci začalo pršet a pršelo až do neděle. Uvidíme, jak to vše vyjde napřesrok... 

Labutě

Květen 2014

Soutěž v chytání okounů

1. května 2014

Na prvního máje jsme se sešli u Opatského rybníka, abychom společně probrali řady okounů, kteří se nám v rybníku přemnožili. Každý prý má zaručen úlovek. Nicméně okounům (a nejen jim) se dnes zrovna moc nechce :( Přinesené nádoby tak rozhodně nejsou přeplněné. Skoro každý ale nějaký ten úlovek zaznamenal, ať již to byl okoun, pstruh nebo kapr. Byl vůbec nějaký vítěz?

Počasí nám přálo, i když obloha několikrát ukázala svou temnou tvář a z dálky na nás z mračen zahrozil hrom. Bylo to takové hezké poetické odpoledne, zjitřené snad jen malým ekologickým faux pas, ale o tom snad raději zase jindy...

Zahájení sezóny na rybníku

5 dubna 2014

Sobotní odpoledne 5. dubna jsme se sešli u Opatského rybníku, abychom oficiálně zahájili letošní a pro nás první rybářskou sezonu. Členům byla předána povolenka a někteří nevydrželi pokušení a hned nahodili. První kapřík byl vytažen z vody asi za půl hodinky a další na sebe nenechali dlouho čekat. Míra do 40 cm nedovolovala vzít úlovek domů, ale o to dnes nešlo.


Dnes jsme chtěli zase okusit, jaké to je, když Vám ryba zabere; sejít se, popovídat si. K tomu bylo připraveno dobré pivo a na ohni jste si mohli opéci připravené špekáčky či cokoli jiného doneseného.

Takže Petrův zdar!

2013

Bagrování

Prosinec 2013

Drakiáda

Říjen 2013

Brigády

Květen 2013

2012

Drakiáda

Listopad 2012

Občanské sdružení Vrčeň pořádalo v sobotu 10. listopadu na Farním vrchu drakiádu. Akce se zúčastnilo cca 40 malých i větších "letců" z Vrčeně a blízkého okolí a 28 draků. Počasí nám letos přálo a doufáme, že i příští ročník bude alespoň takto úspěšný.

Všichni malí "letci" obdrželi za své úsilí diplom a malou sladkou odměnu. Na zahřátí byl pro menší účastníky připravený čaj a ohýnek, na kterém si mohli opéci špekáček. Větší drakiádníci si pochvalovali tekuté občerstvení z místní pivní prodejny.

2011

Okřehek

 

Při pohledu na hladinu vrčeňského rybníka, která je zcela zakrytá silnou vrstvou okřehku (viz zde...) se nemohu ubránit otázce: K čemu bylo dobré odbahnění rybníka za více než 5 miliónů korun, když se v něm stejně nedá koupat? Žádné uspokojivé vysvětlení mě bohužel nenapadá. Při pohledu na zarostlé břehy rybníka (s výjimkou hráze, kterou sekal zaměstnanec Tomáše Pečenky placený obcí) se mi hlavou honí další otázky: Nemá břehové porosty sekat nájemce rybníka tedy Český rybářský svaz místní organizace Nepomuk? A neměl náhodou nájemce také odstraňovat okřehek? Pokud si dobře vzpomínám na jednání zastupitelstva o pronájmu rybníka, tak ano. Proč se tak neděje netuším.

Netuším také, proč tomu zastupilstvo obce nečinně přihlíží, když pan starosta v prosinci 2011 tvrdil, že prioritou zastupitelstva je čistota a kvalita vody v rybníce a jeho zachování pro rekreační účely.